• Обновено
75 KVA Преносни Енергија Дистрибуција - 480V да 208Y/120 3PH - SS 304 N4X - Поцинкуван Количка/Покрив

75 KVA Преносни Енергија Дистрибуција - 480V да 208Y/120 3PH - SS 304 N4X - Поцинкуван Количка/Покрив

Rating 
DEN 655.20

Залиха
Во магацинот.

Оваа 304 од не ' рѓосувачки челик преносни панел е монтиран на поцинкуван количка со поцинкуван покривот изработка на единица погоден за надворешна употреба.На примарна страна на операторите се поврзете 480 V линија-во власта преку 20` 4/4 Тип W кабли со 100-amp pin/ракав IEC 60309 IP67 оценет кабелот капи. *Ве МОЛИМЕ ЗАБЕЛЕШКА : БИЛО БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ НУДИ НЕ се ОДНЕСУВААТ НА ЕНЕРГИЈА ДИСТРИБУЦИЈА ПАНЕЛИ ТРАНСФОРМАТОРИ ИЛИ ТРАФОСТАНИЦИ* Преносни Енергија Дистрибуција Цел и Use The MPD-XC-SS304-75 KVA-150 MCB-TKD-MOD1 преносни моќ дистрибутивниот систем дава оператори способност на власт на нивните 208-volt и 120-volt опрема од еден систем.Ова средно панел содржи десет 2-пол 20-amp breakers и 2-пол 30-amp breakers за операторите да се користат при извршувањето на своите места за да преносни панел.На секундарната страна оператори им обезбеди на своите места за да моќ 208 volt и 120 volt опрема.

Основни карактеристики

Најдобри понуди