• Обновено
Voking 25мм f/1.7 Голем Отвор Широк Агол Леќа Прирачник се Фокусира Леќа Компатибилен со Nikon 1 Планината Mirrorless Камери

Voking 25мм f/1.7 Голем Отвор Широк Агол Леќа Прирачник се Фокусира Леќа Компатибилен со Nikon 1 Планината Mirrorless

Rating 
DEN 1679.76

Залиха
Во магацинот.

Фиксна фокусна должина 25мм,Широк агол : Максимална бленда од 1.7-16 обезбедува непречено bokeh,одговара Close-up/портрет фотографија фотографија.Леќа изградба е 7 елементи во 5 групи, мулти-слој облоги.Минимална фокусирајќи се на растојание од 0.25 м,Full-frame Визуелна агол : дијагонала 61° хоризонтална 50° вертикална 35°.Компатибилен со Nikon 1 Монтирање на камери.Метално тело, лесен и пренослив.Леќата Не е во Прилог : ПРИРАЧНИК ЛЕЌА треба да им овозможи на "М режимот" или "Ослободување без објектив" во поставувањето на камерата.Леќа изградба е 7 елементи во 5 групи, мулти-слој облоги.Таа се чувствува многу цврсти, но тоа е се уште релативно компактен.Метал бајонет направени од литиум алуминиум. 1*VK 25мм F/1.7 Леќа. 2*Леќа на Ззп(напред и назад). 1*Леќа торба. 1*Ткаенина За Чистење На Леќите. 1*Упатство и Картичка.Компатибилност : 1 камери со CX Сензор, како што се : 1 V1 V2 V3 J1 J2 J3 J4 J5 AW1. Со својата голема бленда отворањето на Ф1.7-16, има висок интензитет на светлина и овозможува прецизно снимање, дури и во сиромашните услови на осветленост.Објективот е мулти-слоевит, неговото тело направени од метал е високо-квалитетни обработени и може да се прилагоди удобно и лесно.Тоа е Широк Агол Леќа, погоден за хоризонтален и производ и пејсаж фотографија. 1*VK 25мм F/1.7 Lens2*Леќа на Ззп(напред и назад)1*Леќа bag1*Леќа Чистење Cloth1*Упатство и Картичка.

Основни карактеристики

Focal Length:
25mm

Најдобри понуди