• Обновено
500ml Ткаенина Боја Текстилни Пигменти Мека Ткаенина Боја во Шишиња Чевли Маици Рачно Изработени DIY за Сликарство Ѕид(Титаниум Диоксид)

500ml Ткаенина Боја Текстилни Пигменти Мека Ткаенина Боја во Шишиња Чевли Маици Рачно Изработени DIY за Сликарство

Rating 
DEN 671.76

Залиха
Во магацинот.

【Материјал】Направени од високо квалитетни материјали, текстил пигмент е издржлив и има долг животен век.Нема потреба да се загрее, текстилната пигменти може да се реализира брзо сушење и да се задржи свежа и активна за долго време. 【Материјал】Направени од високо квалитетни материјали, текстил пигмент е издржлив и има долг животен век.Нема потреба да се загрее, текстилната пигменти може да се реализира брзо сушење и да се задржи свежа и активна за долго време. 【Безбедно да се користи】боја може да се користи за синтетички и природни ткаенини.Тоа е нетоксичен, безбеден за човековото тело и на околината.Исто така, може да се користи на други текстура површини, како што се хартија, дрво, стакло, ѕидови. 【Стимулира Дете Креативност】 Совршен за дете да се допре слика во прв пат, им даде целосна претстава за децата имагинација и креативност. 【Широко апликација】На пигменти може да се користи како ѕид слики, мурали, акрилик слики, платно, чевли, маици и други рачно изработени DIY слики.Спецификација : Предмет Тип : Текстил Пигменти Производ Капацитет : 500ml на Производот Употреба : Ѕид Слики, Мурали, Акрилик Слики, Платно, Чевли, Маици и Други Рачно Изработени DIY Слики Пакет Листа : 1 x Текстилни Пигменти.

Основни карактеристики

Item Type:
Textile Pigments
Product Capacity:
500ml
Product Use:
Wall Paintings, Murals, Acrylic Paintings, Canvas, Shoes, T-Shirts and Other Hand-Made DIY Paintings
Package List:
1 x Textile Pigments :

Најдобри понуди