• Обновено
API за Брз Старт Nitrifying Бактерии, за Слатководни и Saltwater Аквариум

API за Брз Старт Nitrifying Бактерии, за Слатководни и Saltwater Аквариум

Rating 
DEN 289.68

Залиха
Во магацинот.

Овозможува непосредна прилог на риба за нов слатководни или saltwater аквариум.Quick start за Аквариум циклуси.Се земе време да се набљудуваат риба за да се осигура дека тие се активни & здрави и да бидат сигурни да се провери температурата на водата.Важно е да го тестирате вашиот аквариум вода неделно, за да се потврди со добар квалитет во прилог на двонеделното делумно вода промена на не повеќе од 25% за да помогне да се намали токсични израстоци, да ги отстраните остатоците на филтерот пропуштени, и надополнува кислород достапни за рибите.Аквариум е затворена средина, а со цел за риба, за да напредува, водата мора да биде слична на онаа која може да се најде во нивната природна средина.Се користи при стартување на нов аквариум, додавање на нова риба, промена на вода, промена на филтер медиумите, по medicating, или кога амонијак или нитрат се откриени.5 заеднички квалитетот на водата параметри се Амонијак, Нитрат, Нитрити, и p H - од кои сите може да варира со текот на времето и сите се невидливи за окото, кој е зошто тоа е важно да се тестираат неделно со API ГОСПОДАР ТЕСТ КОЛЕКЦИИ или API 5-ВО-1 ТЕСТ ЛЕНТИ.Овозможува инстант прилог на Риба.За свежа и Saltwater аквариуми.Содржи телевизија, nitrifying .

Основни карактеристики

Најдобри понуди