• Обновено
HobbyUnlimited Полиолефин 2:1 Бела Топлина се Смалуваат Цевки (3/4in Дијаметар Од 30 Метри Должина)

HobbyUnlimited Полиолефин 2:1 Бела Топлина се Смалуваат Цевки (3/4in Дијаметар Од 30 Метри Должина)

Rating 
DEN 335.76

Залиха
Во магацинот.

Прибл. 30ft (9m) на бела топлина се смалуваат цевки со 2 : 1 се намали соодносот.Дијаметар е прибл. 3/4in (20mm).Ве молиме имајте во предвид максималната ширина на цевки е 1.3 во (34mm).Ова е ширината кога цевки е целосно рамна.Бела боја без печатење на цевката.Бојата е нетранспарентно бела, не е транспарентна.Поделени во две снопови од прибл. 15ft секој.Дијаметар : Прибл. 3/4in (20mm)Должина : 30ft, поделени во два сегменти.Намалување : радијална намалување сооднос : 2 : 1 Longitudinal Намалување : ±5%.Затегнувачка Цврстина : ≥10 Mpa Elongation : ≥400%Топлина Шок : Нема капка/Не flow Dielectric Сила : ≥27.Кислород Индекс≥27 Volume Resistivity : 1014ω·cm Water Апсорпција : 0,5% На Боја : Black Maximum Ширина : 1.3 во/34mm. (Ова е ширината на цевки, кога тоа е целосно рамна).

Основни карактеристики

Најдобри понуди