• Обновено
Бивол Индустрии (92000 Универзална Економија/Quick-Одговор Истури Комплет, 5 Литри

Бивол Индустрии (92000 Универзална Економија/Quick-Одговор Истури Комплет, 5 Литри

Rating 
DEN 709.20

Залиха
Во магацинот.

Универзална sorbents ги апсорбира сите масло и вода-базирани течности, вклучувајќи бои, растворувачи, и киселини.Содржи 15 Средни Врзани Влошки, 3 - 4' Чорапи, 1 располагање торба, 1 пар нитрилна ракавици, и инструкции.Пакет Тежина : 4.9 фунти.Пакет Димензии : 54.355 L x 35.306 H x 14.478 W (сантиметри).Бафало е Истури Колекции ги реши вашите потреби за итно, сигурен и преносни истури задржување.Овие колекции содржи сè што ви е потребно за брз и ефикасен одговор на нафта или хемиски истури.Брз Одговор Универзална Истури Комплет е дизајниран да ги апсорбира сите масло и вода-базирани течности, вклучувајќи бои, растворувачи и киселини.Овој комплет содржи 15 Средни Врзани Влошки, 3 - 4' Чорапи, 1 располагање торба, 1 пар нитрилна ракавици, и инструкции.Фрлете ги користи sorbents на одобрена контејнер или колекција сајт.

Основни карактеристики

Најдобри понуди