• Обновено
BG 44K Гориво Систем Почиста Моќ Подобрувач (Количина 12) 11oz лименки

BG 44K Гориво Систем Почиста Моќ Подобрувач (Количина 12) 11oz лименки

Rating 
DEN 5519.76

Залиха
Во магацинот.

Гориво систем почиста брзо се чисти инјектори за гориво, вентили и согорување комори.Еден ќе може да се третираат 20 литри на бензин.Ја враќа перформанси и гас километражата.Докажан за зголемување согорување на квалитетот и излезната енергија.Компатибилен со сите гориво систем материјали, алкохол-помеша горива и заеднички гориво адитиви.Ова гориво систем почиста, додаде на бензин, брзо и ефикасно ја чисти целото гориво систем, вклучувајќи инјектори за гориво, доза вентили, пристаништа и согорување комори.Поради тоа што обезбедува ефикасно отстранување на горниот дел на моторот депозити, овој производ го намалува проблемите предизвикани од страна на фондот за start-up како што моторот пренапони, одолговлекување, застануваат, колебање и моќ на косата.BG 44 K брзо се враќа на перформансите на моторот и го подобрува возност.Тоа ќе се обезбеди брзо расчистување на coked инјектори за гориво и корозивни депозити на гориво испраќање на единица.Тоа е компатибилен со сите гориво систем материјали, алкохол-помеша горива, заеднички гориво адитиви.Не содржи алкохол.Каталитички конвертор, и кислород сензор безбедно.Предупредување : Овој производ може да ве изложи на хемикалии кој е [се] познати на Државата Калифорнија да предизвикаат рак и вродени малформации или други репродуктивни штета.

Основни карактеристики

Најдобри понуди