• Обновено
PEBEO Велур Ефект Setacolor Ткаенина Боја, 45ml, Ливада Зелена

PEBEO Велур Ефект Setacolor Ткаенина Боја, 45ml, Ливада Зелена

Rating 
DEN 1171.20

Залиха
Во магацинот.

Откако фиксна, бои се lightfast и се спротивстави на машина за перење на 40 Степен C (100 Степен F).Откако бои се железо фиксни, насликани ткаенини може да се исчистат на температура до 40 Степен C (100 Степен F).Врз основа на барање на бои се светло и бисерни.Тие се на мека, мет и flocked, велур-како заврши откако бои се фиксни.За да се избегне хомогеноста на ефектот од менување, разредување со вода не е препорачливо.

Основни карактеристики

Најдобри понуди