• Обновено
Брејди SPC MRO15P 15 x 150' Премиум Тешка Тежина Мулти-Цел Абсорбента Тек со Силна, Ниска Linting Фини Влакна Поклопец и Лесен за Употреба Перфорации

Брејди SPC MRO15P 15 x 150' Премиум Тешка Тежина Мулти-Цел Абсорбента Тек со Силна, Ниска Linting Фини Влакна

Rating 
DEN 1151.76

Залиха
Во магацинот.

На MRO плус тешки подлога апсорбира сите индустриски течности (вода, нафта-базирани и хемиски базирана на течности). 3-Ply конструкција го прави посилни, многу издржливи и го намалува lint.Може да се користи секаде постои течење, капе или да се истури, на пример, за производство/машина области, одржување области, под собрание линии или опрема, и течни складирање области.Перфорирани да ви помогне да ја користи само она што ви треба.Absorbency 25 gal/бејл.SPC 107727/MRO15 P MRO плус тешки тек е сива боја маски drips и spills, dimpled, полна големина, тешка тежина на ролна е perfed секој 18" па можете да ги преземат само она што ви треба и да се намали отпадот.За користење со масло и вода-базирани течности.Мерки 150' должина од 15" ширина, класа е универзална.Апликации е overspray протекување и drips, workstations, тешки се исчисти и да се избрише нагоре , тапани - течни складирање, outfalls и празнење езера, конфигурација е тркалаат, технологија е три ply и испорака тежина 16 кг.Bradys MRO Плус Absorbents се совршени за сите индустриски течности.Составен од 3-ply (MMM) meltblown полипропилен изградба, MRO Плус Absorbents комбинирање сила и издржливост за поддршка на повеќето апликации.Во потрага да се заштедат пари и контрола на отпад?Одберете перфорирани опција која што ви овозможува да го користите само она што ви треба!.

Основни карактеристики

Најдобри понуди