• Обновено
NTE Електроника R59-10A Термички Коло Прекинато, Осигурувачот Носителот Тип, 0.250 Брзо се Поврзете Терминал, 0.011 Ohms, 10 Amp

NTE Електроника R59-10A Термички Коло Прекинато, Осигурувачот Носителот Тип, 0.250 Брзо се Поврзете Терминал,

Rating 
DEN 203.28

Залиха
Во магацинот.

Го Заменува Бавно Удар Стакло Кертриџ Осигурач.250" (6.35 mm) Брзо се Поврзете Терминали.Snap−In Монтажа.Визуелно Патување Индикатор.Притисни Копче за да го Ресетирате Прекинувач.NTE е широка линија на УЛ & АДС наведени релеи и други додатоци функција 750 различни NTE смета дека можете да крстот референца на повеќе од 85,000 индустрија видови од 267 различни добавувачи.Вклучена е извонреден мултифункционален програмабилни timer/counter дека може да биде програмиран да се 10 различни времето режими, два начини на броење, и AC или DC влез, slim-line I/O модулите во индустриски стандард пакување, PC mountable релеи погоден за 5mm мрежа модели, PC mountable релеи за телекомуникации, безбедност и апарати, две различни типови на топлинска прекинувачи, плус нови индустриски видови за HVAC, машини и опрема апликации.

Основни карактеристики

Најдобри понуди