• Обновено
Брејди SPC MXO1000 15 x 19 Големина, Maxx Нафта Само Подлога (100 По Случај), бела

Брејди SPC MXO1000 15 x 19 Големина, Maxx Нафта Само Подлога (100 По Случај), бела

Rating 
DEN 256.80

Залиха
Во магацинот.

На maxx нафта само подлога е комбинација на квалитет, перформанси и цена е преземање на сите challengers.Maxx обезбедува поголема сила и absorbency во повеќе цена-ефикасен производ.Користење на astm упатства, spc влошки се направени со maxx апсорбира до 23 пати сопствената тежина во масло (во споредба со 10-14 пати со традиционалните влошки).Овие 1-ply, сива економија тешка тежина влошки се така конструирани за да се намали отпадот и депонирање трошоци за употреба само со нафта и нафтени врз основа на течностите.Absorbency 26 gal/бејл.SPC 107738/MXO1000 maxx нафта само подлога, мерки 15" x 19".Класа е масло само, апликации е overspray протекување и drips, workstations, тапани - течни складирање, outfalls и празнење езера, конфигурација е подлога, испорака тежина е 10 кг.Овие високо економичен Масло-Само absorbents се совршени за нафта расчистување на копно или во вода.Составен на еден-ply meltblown полипропилен, ENV производи апсорбира нафта-врз основа на течности и плови на неодредено време на вода.Тие се спакувани во зелена боја вреќи да се насочат на абсорбента идентификација во вашиот објект.ENV Масло-Само производи апсорбира coolants, растворувачи, и на база на масло течности.Со светлина, средни и тешки тежина опции, овие трајни absorbents се ефикасна метода за spills.Апликации за овој производ категорија вклучуваат морски и животната средина spills, општи индустриски масло-only апликации, итен истури одговор ситуации и на-табла садови.

Основни карактеристики

Најдобри понуди