• Обновено
1/4-28 x 7/16 Фина Тема Socket Set Завртка Првенство Точка од не ' Рѓосувачки Челик 18-8 Pk 25

1/4-28 x 7/16 Фина Тема Socket Set Завртка Првенство Точка од не ' Рѓосувачки Челик 18-8 Pk 25

Rating 
DEN 213.84

Залиха
Во магацинот.

Ако имате било какви прашања или сомнежи, или ако вашите барања вклучуваат специфични димензии, ве молиме контактирајте со нас пред ставање на својата цел.Ние, исто така, функција на целосна линија на САД-направени сврзувачки елементи, вклучувајќи Оценка 5 и 8 Одделение хексадецимален кап завртки, приклучоци, од не ' рѓосувачки производи, лешниците, и подлошки.132"Нишка на Теренот : 28 Thread Теренот Тип : Fine Thread на Ветер : Right System на Мерење : Inch Material : Нерѓосувачки Челик 18-8 Finish : Целната Рамнина (Не Позлата)се Вози Тип : Внатрешни Hex Point Тип : Cup Average Парче Тежина : 0.125"Точка со Дијаметар : 0.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.ПРОИЗВОД SPECIFICATIONSPart # : 0000-104551 Fastener Тип : Socket Set Завртка Првенство Point Size Опис : 1/4"-28 x 7/16"Дијаметар/Номинална Големина : 1/4"Должина : 7/16"Клуч Големина/Низ Станови : 0.Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.

Основни карактеристики

Најдобри понуди