• Обновено
Приклучете Коло Прекинато 1P 40 Amp 120/240VAC/48VDC

Приклучете Коло Прекинато 1P 40 Amp 120/240VAC/48VDC

Rating 
DEN 710.40

Залиха
Во магацинот.

Цена За : Секоја Должина : 3.00" Објект : Plug Коло Во Прекинувач Број на Столбови : 1 Длабочина : 2.91" Ширина : 0.75" Коло Тип на Прекинувач : Стандард Стандарди : УЛ Наведени, АДС Уверение, HACR Терминал Врска : Завртка Менгеме Серија : QO Max.ВОЗДУХОТ Оценка : 10k A DC Напон Оценка : 48 VDC AC Напон Оценка : 120/240 VAC Max.Жица Големина : 2 AWG Мин.Жица Големина : 8 AWG Засилувачи : 40. Земја на Потекло (предмет на промена) : Мексико. 'Приклучок Во Коло Прекинато, Засилувачи 40, Бројот на Полови 1, Коло Прекинато Тип Стандард, AC Напон Оценка 120/240 VAC, DC Напон Оценка 48 VDC, За Употреба Со QO Оптоварување Центри и NQOD Panelboards, Серија QO, Терминал Врска Завртка Менгеме, Мин.Жица Size 8 AWG, Макс.Жица Големина 2 AWG, Должина 3.00 Во., Ширина 0.75 Во., Длабочина 2.91 Во., Стандарди УЛ Наведени, АДС Уверение, HACR, Макс.ВОЗДУХОТ Оценка 10k A '.

Основни карактеристики

Најдобри понуди