• Обновено
Грејпфрут Лажици & Грејпфрут Нож, од не ' Рѓосувачки Челик Грејпфрут Utensil Сет, Serrated Раб & Дебела Рачка, Мерач, Сребро Кујна Алатка со Не-стап Позлата за Киви, Десерт, Apple

Грејпфрут Лажици & Грејпфрут Нож, од не ' Рѓосувачки Челик Грејпфрут Utensil Сет, Serrated Раб & Дебела Рачка,

Rating 
DEN 167.76

Залиха
Во магацинот.

√Грејпфрут нож од нерѓосувачки челик serrated ножеви се минимизира сок од грејпфрут дамки.Но, тоа може да стане кошмар без конкретни алатки за некои плодови, како што се grapefruits, киви, итн.Тоа обезбеди подобри опции за споделување на еден грејпфрут.Тоа може да се користи како Киви Лажица, итн.Полиран огледало грејпфрут алатка во собата е рѓа отпорен и издржлив.Пакет се Вклучени : 5 x Грејпфрут Лажици serrated(Сребро) 1 x Грејпфрут Нож(Сребро) Ако сте љубители на грејпфрут, ќе љубов оваа алатка го поставите Секој кој троши малку време во кујната знае дека нормално нож и со лажица е задолжително за да се справи со повеќето храна.Тоа им помага многу во отстранување на грејпфрут делови.Лесно Чистење & Безбедна Употреба - Грејпфрут, лажици и ножеви доаѓаат со не-стап позлата.Широко Применливи и Лесно се Носат - Нашите Грејпфрут utensil доаѓа со соодветна должина.Двојно-Еднострани Serrated Дизајн - Грејпфрут лажици имаат двојно страни serrated работ и удобно во облик на рачка, која е прилагодлива за двете десно и лево раце корисници.Сепак, тоа може да се користи за други мали задачи кои вклучуваат други овошје и зеленчук.И тоа е лесно да одговара на нив со постоечките flatware во вашата кујна.Тоа може да се користи за отстранување на делови на грејпфрут, цитрус, киви, лимон, итн, и, исто така, може да се користи за да се направи јаболка, јагоди и авокадо во бебе пире,итн.Грејпфрут нож има двојно страни serrated ножот со дебела рачка.тоа е машина за миење садови безбедно и практично да се чисти по отсечени од матичните и отстранување на деловите.

Основни карактеристики

Најдобри понуди