• Обновено
Конектикат Електрични General Electric THQP120, 1-Пол 20-Amp Тенка Серија Коло Прекинувач

Конектикат Електрични General Electric THQP120, 1-Пол 20-Amp Тенка Серија Коло Прекинувач

Rating 
DEN 143.52

Залиха
Во магацинот.

Производот е добро да се користи.Производот е многу издржлива.Произведени во Кина.Број на модел : THQP120. Опис на производот Конектикат Електрични General Electric THQP120, 1-Пол 20-Amp Тенка Серија Коло Прекинато Од Производителот Оваа 120 volt МОБ 20 засилувач, еден пол, тенка серија замена коло прекинато се користи во General Electric оптоварување центар.Типични апликации, до 2,200 w, вклучуваат кујна кола, гранка кола, ѕид кутиите на двата краја, електрични грејачи (до 1,650 watts), dishwashers, фрижидери, замрзнувачи, машини за перење, прозорец клима (110 V, до 5,500 BTU) и електрични мотори (3/4 hp да 1-1/4 hp).Ова се само предложени апликации и не може да се обезбеди усогласеност со сите локални кодови.Ве молиме проверете ги локалните електрични кодови, пред да започнеш било електрични проект.

Основни карактеристики

Најдобри понуди