• Обновено
3Pcs Микро Дијафрагмата Пумпа, Вакуум Пумпа,Микро-Воздушни Пумпи, Инженеринг Пластични Пумпа, Висока Температура Отпор,Трајни, Погоден за Гас Транспорт,Третман на от

3Pcs Микро Дијафрагмата Пумпа, Вакуум Пумпа,Микро-Воздушни Пумпи, Инженеринг Пластични Пумпа, Висока Температура

Rating 
DEN 503.76

Залиха
Во магацинот.

Ултра‑тивка дизајн не произведува премногу бучава, и безбедно низок напон е усвоен за да се гарантира безбедноста.Пумпата е мал во големина, лесен во тежина, здрав во структурата, лесен за инсталација и одржување, и е идеална замена за стариот пумпа.Вграден притисок вклучите и претекување вентил за да се заштити пумпа од оштетување и контрола на нормално работење на пумпата.Направени од инженерство на материјали, тие можат да го издржат висока температура и корозија, стапката може да се 3 L/мин, а на услугата живот е долга.Погоден за гас транспорт, третман на отпадни води, electroplating експлозија, биогас резервоарот за аерација, тунел вентилација, итн.Функција : 1. Ултра‑тивка дизајн не произведува премногу бучава, и безбедно низок напон е усвоен за да се гарантира безбедноста.2. Пумпата е мал во големина, лесен во тежина, здрав во структурата, лесен за инсталација и одржување, и е идеална замена за стариот пумпа.3. Вграден притисок вклучите и претекување вентил за да се заштити пумпа од оштетување и контрола на нормално работење на пумпата.4. Направени од инженерство на материјали, тие можат да го издржат висока температура и корозија, стапката може да се 3 L/мин, а на услугата живот е долга.5. Погоден за гас транспорт, третман на отпадни води, electroplating експлозија, биогас резервоарот за аерација, тунел вентилација, итн.Спецификација : Предмет Тип : Микро Дијафрагмата Pump Model : VN2709 PMMaterial : Инженерство Plastic Power Напон : DC6 VPower : 3 WFlow го Оценувате : 3 L/min Negative Притисок : -50 KPa Medium : Air Noise :

Основни карактеристики

Item Type:
Micro Diaphragm Pump
Model:
VN2709PM
Material:
Engineering Plastic
Power Supply Voltage:
DC6V
Power:
3W
Flow Rate:
3L/min
Negative Pressure:
-50KPa
Medium:
Air
Noise:
Package List:
3 x Micro Diaphragm Pump :

Најдобри понуди