• Обновено
Golden State Уметност, Пакет од 5 Мешани Бои Пре-Сече 16x20 Слика Мат за 11x14 Слика со Бела Core Bevel Намали Mattes Сетови. Вклучува 5 Високо Премиер Киселина Слободни Matts & 5 Поддршка О

Golden State Уметност, Пакет од 5 Мешани Бои Пре-Сече 16x20 Слика Мат за 11x14 Слика со Бела Core Bevel Намали

Rating 
DEN 340.56

Залиха
Во магацинот.

Сет вклучува : 5 16x20 Избрани Боја Душеци, 5 Поддршка одбори, & 5 Јасно Кеси.Мат отворање големина е 10.5"x13.5" за 11x14 print & тоа е 4-ply дебела (околу 1.4 mm или 1/16 инчен).ЗАБЕЛЕШКА За Душеци : Секоја цел може да варира / доаѓа во Случајни Бои.Поддршка Одбор Боја е Бела боја од двете страни.Јасно торба има повторно запечатува адхезивна лента подолу отворањето на торба наместо на наушник.Едноставен и Стандард еден пред-намалување на мат кола.Додадете естетски изглед во вашиот уметнички дела, печатени или слика рамки!.Premade и залепени.Се состои од 2 одделни душеци : Еден врвот мат, и Еден дното акцент мат.Давање дополнителна pop на боја и декорација на правење на вашиот уметнички дела издвоите дури и повеќе!.Совршена да обичај се намали вашиот сопствен душеци.Голема корист за со чудни големина рамки или слики.Оваа matboard е исто така одлична за правење на DIY проекти, презентација табли, постери и други уметнички занаети.

Основни карактеристики

Најдобри понуди