• Обновено
Utoolmart 4Pcs 160mm Lenght Нерѓосувачки Челик Директно Тапи Пинцети Serrated Совет

Utoolmart 4Pcs 160mm Lenght Нерѓосувачки Челик Директно Тапи Пинцети Serrated Совет

Rating 
DEN 256.56

Залиха
Во магацинот.

【Детали за производот】- 6.3-Инчен (160mm) Должина помош на пинцета; Заострените Директно Искрен Совет. 【Апликација】- се користи за вградување или замена на електронски делови; обработка и одржување на часовници,занаети,итн. 【Широк апликации】- Тоа е исто така суштинска алатка за подигање на риба резервоарот растенија и саден succulents.Исто така можете да ги собереш мали делови во дневни потреби. 【Предност】- Висок квалитет, од нерѓосувачки челик, фалсификување, добра еластичност, не е лесно да се деформира.Полиран површината е отпорна на триење, висока температура и корозија, погодни за операција, и се користи под различни екстремни услови. 【Забелешка】- пинцети и се формираат со ладна работа (печат).Се должи на процесот на производство, пинцети ќе биде малку магнетни.Utoolmart Нерѓосувачки Челик Директно Тапи Tweezers Specifications Product Име : Нерѓосувачки Челик Tweezers Material : 430 Нерѓосувачки Steel Length : 160mm / 6.3 Inch Type : Директно Blunt Finish : Polished Color : Сребрен Тон Пакет Содржина : 4 x Нерѓосувачки Челик Tweezers Product Информации 1. 6.3-Инчен (160mm) не ' Рѓосувачки Челик помош на пинцета.2. На 430 нерѓосувачки челик изградба отпорен на корозија за долг живот употреба.3. Serrated совети се обезбеди тесна фатете и knurled се справи ви помага да се задржи постојана контрола.4. Се справи со дизајн, ергономски која не е премногу голема или премногу мала, и одговара за својата рака.5. Овој производ може да се користи за различни апарати за домаќинство, работа, занает, и хоби користи.Ве Молиме Note1. Се продава за комунални употреба, со слаби магнетни.2. Не се погодни за предмети во дијаметар помал од 0,3 мм или веѓа обликувањето и лицето отстранување на влакна.

Основни карактеристики

Најдобри понуди