• Обновено
EasyView Премиум 1.5-Инчен Врзива со Јасна-Прикажете ги Опфаќа, 3-Прстен Врзива за на Училиште, Канцеларија или Дома, Обоени Врзивно Тетратки, Пакет од 6, D Прстен, Бела

EasyView Премиум 1.5-Инчен Врзива со Јасна-Прикажете ги Опфаќа, 3-Прстен Врзива за на Училиште, Канцеларија

Rating 
DEN 887.76

Залиха
Во магацинот.

Д-ПРСТЕН ИЛИ КРУГ-ПРСТЕН ВРЗИВА : Овие големи врзива дојде во круг-прстен или D-прстен сорти, па можете да го изберете вистинскиот тип за да ги задоволат вашите потреби.На различна боја опции и ' рбетот етикета носители направи организација бриз—без разлика колку субјекти ќе треба да се справат.Дали треба жолта врзива, црвена врзива, или сина врзива, имаме она што ви треба.Без разлика на вашиот организациски потреби, нашите врзива ќе ви помогне да останете на врвот на секој предмет, рок и проект.Круг-прстен врзива секој држи до 275 листови хартија, и Г-прстен врзива секој држи до 350 листови.Студентите може да ги красат нивните сопствени опфаќа да се направи секоја врзивно уникатна за нив!Овие врзива за на училиште и на работа ќе ви помогне да останете организирани.Секој врзивно средство е направена во Канада од PVC-слободен полипропилен материјал.КЛАСИЧЕН 3-ПРСТЕН ВРЗИВА : Дали сте наслов на колеџ, порибување на горе на канцелариски материјали, или потреба од некои homeschooling организација, добра врзивно е од суштинско значење!Нашите прстен врзива се направени од 100% рециклиран картон, вклучувајќи 85% postconsumer отпад.Дејвис Група е во приватна сопственост Канадската компанија посветена на обезбедување на врвен квалитет на производите.УДОБЕН 'РБЕТ ЕТИКЕТИ : За уште повеќе организација, секоја врзивно' рбетот има полна-ширина етикета држачот за лесна идентификација.5-инчен 3-прстен врзивно доаѓа опремена со 2 внатрешни џебови : 1 во внатрешноста на предниот поклопец и 1 во внатрешноста на задниот поклопец.Плус, ' рбетот има полна-ширина етикета носителот, така што лесно може да се идентификуваат содржината на секој врзивно средство.ЈАСНО ВНАТРЕШНИ ЏЕБОВИ : Чувајте важните документи, белешки, и повеќе во практични џебови на внатрешноста од предниот и задниот покрива.

Основни карактеристики

Најдобри понуди