• Обновено
PEI 40PCS Наводнување капка по капка Бодликава Лактите Фитинзи, Бодликава Конектори Одговара на Универзална 1/2 Инчи Капе Цевки, Наводнување Лактот за 1/2 Капе Цевки или S

PEI 40PCS Наводнување капка по капка Бодликава Лактите Фитинзи, Бодликава Конектори Одговара на Универзална

Rating 
DEN 383.76

Залиха
Во магацинот.

【Квалитетен Материјал】Овие наводнување капка по капка делови 1/2 инчи лактот се направени од издржлив пластика, наводнување лактот конектори се трајни, силна. 【1/2 Наводнување Фитинзи Лактот】Овие 17mm barb приклучоци може да биде прикачена на повеќето стандардни 1/2" наводнување капка по капка линии со внатрешноста дијаметар на 0.560 да 0.600. Компатибилен со многу видови на цевки. 【Лесно да се Инсталира】Едноставен за инсталација, без лепак, алатки, или стеги, безбедно поврзан, не е лесно да падне.Совети : Греење на крајот на цревото да му помогне лесно да се поврзете со овие капе лактот. 【Широка Примена】Оваа лактот фитинзи за 1/2 инчи наводнување цевки е идеален да се применуваат за градина, стаклена градина, цвет кревет, патио и други земјоделски наводнување систем. 【Пакување Вклучува】40 парчиња на 1/2 инчи лактот фитинг за наводнување капка по капка.Наводнување капка по капка делови 1/2 инчи лактот е доволно од нив да ги задоволи вашите потреби. 40 Pack 1/2 Инчи Бодликава Конектор Пластика Наводнување капка по капка Бодликава Лактот Спојка Црево Конектор 17 mm Дијаметар Функција : - Направен од висок квалитет на цврсти пластични материјали, ова 1/2 инчи бодликава лактите нема да се скрши или лесно да се деформира. -Две бодликава завршува поврзете наводнување цевки за безбедна течење-доказ конекција. -Нема потреба од лепило или други алатки за да се инсталира оваа 1/2" капе фитинзи.Можете лесно да го вметнете ја во црево, кое е безбедно поврзан и не е лесно да падне. -На цевки цврсто во текот на бодликава страна на лактите за да бидете сигурни дека тесни инсталација.Ако вашиот цевки е 0.520 инчен, треба големина 16mm. Да бидат сигурни дека за да се потврди големина пред да го купат.

Основни карактеристики

Најдобри понуди