• Обновено
Термо-Тец 14030 Изразат Ракав Aluminized Црево и Жица Заштита, 3' x 1/2- 1 I. D. , Сребро.

Термо-Тец 14030 Изразат Ракав Aluminized Црево и Жица Заштита, 3' x 1/2- 1 I. D. , Сребро.

Rating 
DEN 712.08

Залиха
Во магацинот.

Дизајнирана за да обезбеди максимална заштита за жици, црева и кабли од многу штетен ефект на сончева топлина.Се одразува над 90% на сончева топлина до 2000 степени Целзиусови.Лесен-за-инсталирајте кука и се погледне затворање - Едноставно се повлече, освен материјалот, заврши околу жица, и повторно да се затвори sleeving.Комбинација на висока температура изолација материјал се со високо рефлективна Mylar фолија; Огноотпорни и отпорни на оган.Термо-Тец Изразат Ракавите се точно што сте клиенти биле во потрага за.На лесен за употреба sleeving е комбинација на висока температура изолација материјал со високо рефлективна Mylar фолија со кука и јамка затворање.На sleeving е дизајниран да обезбеди максимална заштита за жици, црева и кабли од многу штетен ефект на сончева топлина со лесна апликација.Едноставно се повлече, освен материјалот, заврши околу жица, и повторно да се затвори sleeving.Експрес Ракави одразуваат над 90% на сончева топлина до 2000 степени Целзиусови.Тоа е, исто така, огноотпорни, отпорни на оган, и само што изгледа добро.

Основни карактеристики

Најдобри понуди