• Обновено
IRONTEK S20058 Електронски Гас Тело за Nissan [02-05 Altima 3.5 L, 02-08 Maxima 3.5 L, 04-09 Потрагата 3.5 L, 03-07 Murano] за Infiniti [03-09 FX35 3.5 L, 03-07 G35 3.5 L, 02-04 I35 3.5 L, 2006 M35]

IRONTEK S20058 Електронски Гас Тело за Nissan [02-05 Altima 3.5 L, 02-08 Maxima 3.5 L, 04-09 Потрагата 3.5 L,

Rating 
DEN 1607.76

Залиха
Во магацинот.

2003-2006 за Nissan 350 Z Ентузијаст Купе 2-вратата од 3,5 Л 2005-2006 за Nissan 350 Z Големата Турнеја Конвертибилна 2-вратата од 3,5 Л. Намалена моќ порака за предупредување порака на цртичка.【COMPATIABLE ВОЗИЛА】На Гас Тело се ВКЛОПУВА 2003-2009 Infiniti FX35, 2003-2007 година Infiniti G35, 2002-2004 Infiniti I35, 2006 Infiniti M35, 2003-2006 Nissan 350 Z, 2002-2005 Nissan Altima, 2002-2008 Nissan Maxima, 2003-2007 Година Nissan Murano, 2004-2009 Nissan Потрагата. 【Премиум Квалитет】Направени од страна на ОЕМ одобрени & ISO сертифицирана производителот, изграден со врвен квалитет материјал ги исполнува или го надминува ОЕМ барања. 2004-2008 за Nissan Maxima SE Туринг Седан 4-вратата од 3,5 Л.Пригушување на Телото го регулира соодветна јачина на струење во моторот кој е од суштинско значење за да ја смесата од гориво и воздух во моторот и го подобрува возило сигурност. 2003-2006 за Nissan 350 Z Туринг Купе 2-вратата од 3,5 Л.Погрешни гас тело може да се наруши мотор воздух/гориво мешавина, што резултира во misfiring и груба работи состојба. 2003-2006 за Nissan 350 Z Песна Купе 2-вратата од 3,5 Л. 2003-2007 година за Infiniti G35 База Седан 4-вратата од 3,5 Л. 2003-2007 година за Nissan Murano SL Спорт Комунални 4-Вратата Од 3,5 Л. 2003-2006 за Nissan 350 Z База Купе 2-вратата од 3,5 Л. 2002-2003 година 2005 година за Nissan Altima SL Седан 4-вратата од 3,5 Л. Одолговлекување. 【ГАРАНЦИЈА за услугите】1 година гаранција, поддршка замени, врати и враќање на услугата. 【Го ЗАМЕНИ ДЕЛ】Дизајниран да ги исполнуваат или надминуваат : S20058,67-0001,337-50164,337-60868,161198 J10 C,161198 J103,ETB0013. осветлени мотор светлина. Пакет Вклучувајќи : 1 BUC на високи перформанси гас тело. 2004-2009 за Nissan Потрагата S Мини Патникот Ван 4-Вратата Од 3,5 Л. 2004-2009 за Nissan Потрагата SL Мини Патникот Ван 4-Вратата Од 3,5 Л. Грубите работи. 2003-2009 за Infiniti FX35 База Спорт Комунални 4-Вратата Од 3,5 Л. 2002-2008 за Nissan Maxima SE Седан 4-вратата од 3,5 Л. 【ГЛАВНАТА ФУНКЦИЈА】На висок квалитет на гас тело го намалува прекумерната употреба и има подолг живот.

Основни карактеристики

Најдобри понуди