• Обновено
8 Листови преносот на Топлината Винил 12 x 10 Инчен Божиќ ноќ на Вештерките Стил Железо-на Винил Печатени преносот на Топлината Винил 3D Модел HTV Винил за Правење Украси

8 Листови преносот на Топлината Винил 12 x 10 Инчен Божиќ ноќ на Вештерките Стил Железо-на Винил Печатени преносот

Rating 
DEN 455.76

Залиха
Во магацинот.

Ќе добиете : пакетот вклучува 8 парчиња на преносот на топлината vinyls во различни модели, и секој лист е прибл. 12 x 10 инчи, што е доволно за да ја задоволи вашата различни потреби на DIY ракотворби.Божиќ атмосфера : нашиот Божиќ стил железо-на vinyls се печатат со различни Божиќ обрасци, како што е снегулка, елка, ирваси, снешко и така натаму, погоден за правење на различни Божиќ decors, со што силно празнична допир.Како да се користи : можете да ја исечете печатени преносот на топлината винил од обликот сакате со користење на еден пар ножици, потоа излупете исклучување на дел што не треба; Потоа, користење на топлински пренос машина за печатење на 155-165 целзиусови степени за 10-12 секунди, кора исклучување на транспарентен заштитна фолија и заврши.Широк опсег на апликации : овие 3 D модел HTV vinyls се погодни за различни материјали, и ќе може да ја ослободи својата креативност да DIY персоналните Т-маици, капи, суичери и други облека, која може да се носат за да присуствуваат на ноќта на Вештерките партии, Божиќ партии, housewarmings и други прилики.Измијте настава : ве молам не суво чистење или кајгана, и да се сврти на облека над прво, измијте ги со ладна вода со благ детергент, и исушете ги во домаќинството фен; ве Молиме следете ги овие инструкции за перење.

Основни карактеристики

Најдобри понуди