• Обновено
Термички Нула Лава T3 Турбо Ќебе Топлина Shield Изолација, Комплет со Лава/Титаниум Високи температури на Издувните гасови Заврши & Нерѓосувачки Челик Поштенски Врски

Термички Нула Лава T3 Турбо Ќебе Топлина Shield Изолација, Комплет со Лава/Титаниум Високи температури на Издувните

Rating 
DEN 3707.76

Залиха
Во магацинот.

Највисок квалитет на Топлинска Нула ЛАВА турбо ќебе, го прави еден од најпознатите трајни ќебиња на пазарот.Турбо ќебе со гордост страна направени во САД.Вклучува 25 нога тек на појавување на ЛАВА издувните заврши и Нерѓосувачки Челик Поштенски врски за вашиот downpipe.Карактеристики на надворешниот 3000°F Лава jacketing и 2400°F внатрешни 6 lb густина Керамички лагер материјал.Одговара на ГОЛЕМ број на надворешно wastegated T3 турбо живеалишта.Совршен фитинг ЛАВА ТИТАНИУМ Турбо Ќебе за Полнење за надворешно wastegated турбо полначи со Т3 страната на издувните гасови домување.Вклучува 4 14" долго нерѓосувачки врски, вратоврска жица за да се обезбеди турбо и 25 нога тек на екстремно висока температура ЛАВА издувните заврши за downpipe или колектор.

Основни карактеристики

Најдобри понуди