• Обновено
GORWARE Палење Серпентина Пак Сет од 6 Компатибилен со Ford F150 Работ, Flex, Mazda & Линколн Возила, Меркур, Mustang, Бик X, MKZ, Истражувач, Пресретнувачи Седан, Комунални, Линколн МКТ U

GORWARE Палење Серпентина Пак Сет од 6 Компатибилен со Ford F150 Работ, Flex, Mazda & Линколн Возила, Меркур,

Rating 
DEN 1003.20

Залиха
Во магацинот.

2015-2017 Форд Транзит-150. 2010-2016 Линколн МКТ.Сите калеми за Палење се исти како OE Пакети, па ве молиме да го проверите точното година, модел и мотор тип внимателно пред да нарачате калеми за палење. 2007-2017 Линколн MKX. 【ЗАМЕНА ПАКЕТ БРОЈ】UF553, DG520, C1595, 7 T4 E-12 A375-ЕЕ, 7 T4 Z12029 E. 【КОМПАТИБИЛНОСТ】сет од 6 калеми за палење компатибилен со 2007-2016 Ford Работ, 2011-2017 Explorer, 2011-2014 F-150 3. 2008-2009 Ford Бик X.5 L, 2009-2016 Флекс, 2010-2012 Година Фузија, 2011-2017 Ford Mustang, Ford Полицијата Пресретнувачи Седан/Полицијата Пресретнувачи Комунални/Бик/Транзит -150 250 350, Land Rover, Линколн Континентална/МКС/МКТ/MKX/MKZ, Mazda 6/CX-9, и 2008-2009 Меркур Sable. 2009-2013 Mazda 6 3. 2010-2012 Година Ford Fusion. 2015-2017 Форд Транзит-350.7 L, 2015 F150 3. 【ИНСТАЛАЦИЈА】Pease провери искра приклучоци се работи правилно прво да се избегне misfire на стартување, како што вибрациите на моторот, несоодветна моќ, искра plug fouling и сиромашните економичноста на горивото.Тоа е гордост за нас да се создаде побезбеден и посигурен за возење на животната средина, како и најдобриот производ за вас. 2015-2017 Форд Транзит-350 HD. 2012-2013 Land Rover Range Rover 5. 2017 Линколн Континентална. 2007-2016 Линколн MKZ.Ние ги користиме Јапонски Kyocera Епоксидна, Германија Elektrisola Бакарни Жици, Германија BASF материјали за изолација кои се даваат 20% повисока енергија и издржливост. 2011-2014 Ford Работ V6 3.Ние имаме свои истражување на пазарот тим да ви даде најдобри производи. 2011-2017 Ford F-150. 2007-2014 Mazda CX-9. 2015-2017 Форд Транзит-250. 【ДИРЕКТЕН ПРИКЛУЧОК】Нема тешко жици или retrofit е потребно. 2011-2016 Ford Mustang. 2011-2014 Ford F-150 V6 3.【ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ】На калеми за палење се одговорни за генерирање на високи напони е потребно да оган вашиот искра приклучоци. 2007-2016 Ford Раб. 2011-2017 Ford Explorer. 2007-2014 Mazda CX-9. 2008-2009 Меркур Sable.

Основни карактеристики

Најдобри понуди