• Обновено
Cloud Електроника DCM1e | Ethernet Дигитална Контрола Зона Миксер

Cloud Електроника DCM1e | Ethernet Дигитална Контрола Зона Миксер

Rating 
DEN 4031.76

Залиха
Во магацинот.

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.DCM1 со Ethernet Порта. 8 стерео линија влезови (1 избалансирани), со текст ниво скратува (преку менито систем). 8 избалансирано линија излези (2 стерео + 6 моно).Било извор може да се пренесува на било зона на кое било ниво. 4 Продолжување Пристаништа за факултативна далечински линија на текст модули (балансирана или неурамнотежени), со користење на Мачка 5 UTP кабел.На DCM1e е нова Ethernet верзија на популарната DCM1 Дигитална Контрола Зона Миксер.Додавање на ethernet порта на задниот панел на нови DCM1e им овозможува на своите сопствени on-board веб-сервер да биде поврзан преку RJ-45 приклучок за независна или постоечки вклучите или рутер.Оваа функција подразбира нови DCM1e може да биде конфигуриран и да се контролира далечински од било кој мобилен уред или персонален КОМПЈУТЕР приклучени на истата мрежа.Користењето на web пребарувачот на било кој мобилен уред Корисниците имаат ограничен installer дефинирани контроли преку едноставен и интуитивен интерфејс страници.Моќ на Корисниците им се овозможува дополнителен installer дефинирани контроли, додека Монтери имате администраторски статус преку заштитени со лозинка Конфигурација Опции на екранот.Повеќе уреди можат да се поврзат и да работат на DCM-1е истовремено, обезбедување на целосна флексибилност и контрола за до осум одделни зони, ако е потребно.

Основни карактеристики

Најдобри понуди