• Обновено
Гордост Мобилност JELITEHD Jazzy Елита HD Електрична инвалидска Количка

Гордост Мобилност JELITEHD Jazzy Елита HD Електрична инвалидска Количка

Rating 
DEN 478.80

Залиха
Во магацинот.

Гордост Мобилност JELITEHD Jazzy Елита HD.На Jazzy Елита HD нуди тешки-должност изградба, а 450 кг.тежина капацитет, и одлични перформанси во стилски, високо maneuverable пакет.Карактеристики & Бенефиции Enhanced 450 кг.тежина капацитет на Предните тркала дизајн за одлично маневрирање 14" трнлив гуми и оптимална тежина дистрибуција обезбедуваат супериорен влечење Поголеми нога платформа 60 amp контролер Продолжен 13-месец ограничена гаранција Спецификации Модел : Jazzy Елита HD Тежина Капацитет : 450 кг.* Радиус на вртење : 24" Ширина : 24.5" Должина : 35.5" Максимална Брзина* : До 4 mph Земјата Царинење : 3" Предни Тркала : 3" цврсти анти-совети погонски Тркала : 14" цврсти Задните Тркала : 6" Цврсти casters Drivetrain : Две-мотор, на предните тркала или Esp Систем : Регенеративните и електро-механички Суспензија Тип : Limited High-Назад Седишта : 24"W x 24"D Високо-задното Седиште-на-Кат Опсег : 0" - 22" Синергија на Седишта : 24"W x 24"Д Синергија Седиштето на-на-Кат Опсег : 15.75" - 17.75" Стандард Електроника : 60 A, Динамичен Батеријата Големина : 12 volt, НУ-22 Стандардна Батерија Полнач : 5 A, off-board По-Полнење Опсег* : До 9.8 милји Батеријата Тежина : 37 кг.секоја База Тежина : 89 lbs.Стандард Седиште Тежина : 51.5 lbs. (висок-назад) Стандард Седиште Големина : 20" x 18"-20" Medicare Код Покриеност : Група 2 : Тешки (K0824/K0825) Боја Опции : Црвена или Сина Максимална тежина капацитет е намален на 400 кг. (181 kg) на 18" длабоко седиште конфигурации. *Брзина & спектар варира со корисникот тежина, терен тип, на наполнетост на батеријата, батерија состојба и гуми притисок.Гаранција 5 години ограничена гаранција на рамка 13-месец ограничена гаранција за електроника 13-месец ограничена гаранција за возење мотори.

Основни карактеристики

Најдобри понуди