• Обновено
DALY BMS 17S 60V 300A Li-ion Батерија за Заштита Модул PCB Заштита Одбор со Рамнотежата Води Жици BMS за Батерија 18650 Пакет 60V со Вентилаторот за Ладење

DALY BMS 17S 60V 300A Li-ion Батерија за Заштита Модул PCB Заштита Одбор со Рамнотежата Води Жици BMS за Батерија

Rating 
DEN 984.00

Залиха
Во магацинот.

Во текот тековната заштита-18650 Li-ion батерија пак ќе прекинете полнењето кога моментален тековната над 800 A(AMP) и ќе го запре извршувањето кога моментален тековната над 1000 A(AMP).Над-полнење со текот на-испуштање заштита-18650 Li-ion батерија пак ќе прекинете полнењето кога неговата напон достигне 4.25 V и го запре извршувањето, кога неговата напон достигне 2.7 V. Температура заштита-ниска температура на батеријата заштита (default -40℃, да се прилагодите -40℃~0℃ ) и висока температура празнење на батеријата заштита (default 70℃, да се прилагодите 0℃ ~ 70℃ ) преку остави порака пред пратката.Гаранција за квалитет- ISO/ FCC/ Ro HS/ PSE/ CE ОДОБРЕНО.Се проценува Приемот Време- 10-17 дена по плаќање ( вклучувајќи го и времето за производство, за викенди, празници, време, различни градови и други непредвидливи фактори ).Следење на информациите кои се на располагање.Донесе врвен квалитет (на А-ниво) Seiko IC) од Јапонија.BMS сопственик водоотпорен патент, не грижете се во дождливите денови.Продолжување на животниот век на батеријата век, подобри перформанси.Параметри : BMS заштита на батеријата полнење на струјата : 800 A.BMS заштита на батеријата испуштање струја : 1000 A.BMS заштита на наполнетост на батеријата напон : 4.25 V. BMS заштита на празнење на батеријата напон : 2.7 V. Континуирано полнење на струјата : 150 A.Континуирано празнење на струја : 300 A.Рамнотежа напон : 4.2 V. Пакет : 3.7 V Li-ion BMS*1, за појавување на рамнотежа жици*1, англиски верзија жици прирачник*1. Ако имате било какви други прашања, ве молиме да ни оставите порака.Ние сме среќни да ви помогнат и се подготвени да понудат 100% задоволително шопинг искуство.Добредојдовте на оваа DALY BMS само официјалната продавница Daly Elec да се купи.

Основни карактеристики

Најдобри понуди