• Обновено
Мрежен Кабел Поправка Алатка за Одржување Комплет Наместен, Жици Тестер Преносни ABS Додатоци Жица Мерење на Метар Удар Надолу Алатка

Мрежен Кабел Поправка Алатка за Одржување Комплет Наместен, Жици Тестер Преносни ABS Додатоци Жица Мерење на

Rating 
DEN 882.96

Залиха
Во магацинот.

【Силна Практичност】Опремени со голем број на професионални мрежни инсталации додатоци за да ги задоволат вашите потреби, оваа алатка собата е попогодна за мрежни инсталации за работа, многу практични. 【Делокруг на Примена】Овој производ има широк спектар на апликации, што се користи за мрежна жици, мрежен кабел откривање, и има супериорни перформанси. 【Threepurpose Мрежа Жица Stripper】Threepurpose мрежа жица stripper, со 4 P 6 P 8 P RJ конектори притискање на пристаништето, и nonslip се справи со дизајн. 【Обезбедување на квалитет】На производи се произведени во согласност со строги стандарди за квалитет пред да ја напушти фабриката, со одлични перформанси и може да се користат со доверба. 【По-продажбата на Услугата】Ако имате било какви прашања во врска со производот, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви обезбедиме со квалитетот по-продажбата на услугата.Спецификација : Предмет Тип : Мрежен Кабел Одржување и Поправка Алатка за Полнење Поставите Производ Модел : YG-P109 Материјал : ABS Цел : Network жици, мрежен кабел за откривање на Батеријата Напон : DC9 V Погодна за секој 9 V батерија Тестер Големина : Прибл. 105 x 103 x 28mm / 4.1 x 4.1 x 1.1 во Пакет Листа : 1 x Алатка Торба 1 x 315 Crimp Клешти 1 x Жица Мерење на Метар 1 x Удар Надолу Алатка 1 x Мини Жица Stripper Шрафцигер 2 x 15 x RJ Конектори 1 x Жица Соголување Нож 15 x RJ Конектори Изолација 1 x Прирачник за Корисникот.

Основни карактеристики

Item Type:
Network Cable Repair Maintenance Tool Kit Set
Product Model:
YG-P109
Material:
ABS
Purpose:
Network wiring, network cable detection
Battery Voltage:
DC9V
Suitable for any 9V battery :
Tester Size:
Approx. 105 x 103 x 28mm / 4.1 x 4.1 x 1.1in
Package List:
1 x Tool Bag :
1 x 315 Crimp Pliers :
1 x Wire Measuring Meter :
1 x Punch Down Tool :
1 x Mini Wire Stripper :
2 x Screwdriver :
15 x RJ Connector :
1 x Wire Stripping Knife :
15 x RJ Connector Insulation :
1 x User Manual :

Најдобри понуди