• Обновено
100 1/16 Инчен G5 Прецизност Si3N4 Силикон Нитрид Керамички Имајќи Топки

100 1/16 Инчен G5 Прецизност Si3N4 Силикон Нитрид Керамички Имајќи Топки

Rating 
DEN 402.00

Залиха
Во магацинот.

Најдобрите квалитет силикон нитрид произведени во согласност со највисоките индустриски стандарди.Висока прецизност G5 топката лежишта.Модерната furnaces со прецизно контролиран атмосфери и температури се користи за топлина лекување за да се обезбеди единствен цврстина и соодветна микроструктурата за секој силикон нитрид топката.Во текот на процесот на производство, статистичка процесна контрола уверува толеранција точноста, фината површина и конзистентно висок квалитет.0625 инчи во дијаметар.Овие супериорен прецизност керамички Si3 N4 имајќи топки се одлични за апликации беа таму ќе бидат екстремни ротација и премија перформанси имајќи топката е потребно да се исполнат барањата.Посветла и посилна од волфрам карбид, овие силиконски нитрид топки се дијамант полиран и гарантиран да не се загрози или да се топи во најекстремните услови.

Основни карактеристики

Најдобри понуди