• Обновено
КА-БАР TDI за Спроведување на Законот Нож Фиксна Сечилото

КА-БАР TDI за Спроведување на Законот Нож Фиксна Сечилото

Rating 
DEN 983.28

Залиха
Во магацинот.

метал.Увезени.Целосна должина - 5 5/8 инчи, должина на Ножот - 2 5/16 инчи.Капка точка раб.Сечилото квалитет - АНИ-8 A нерѓосувачки челик сечилото.Тврдоста на челик - 57-59 HRC.Вклучува црна справи и обвивка.Во екстремни блиски четвртина средби, каде што осомничениот е, се обидува да земе некој службеник пиштол, или службеник не може да пристапите до неговиот пиштол, го TDI нож е достапен како "последна опција" нож.Кога се носи на панталона појас на целата единица, нож и обвивка - е добро сокриени.Дизајниран од страна на Џон Benner, основач и сопственик на Тактички Одбрана Институт. 2-1480-6 Карактеристики : -Сечилото тип : Обична. -Вклучуваат стакло исполнет најлон обвивка. -Пушти точка на ножот. -Не-црн рефлективен обложени ножот.Тип На Производ : -Џебен Нож/Специјалитет.Сечилото Облик : Конвексен/Криви/Прав-Две.Количина : -Единствен.Генерички Димензии : -1. 5" H x 4. 25" W x 8. 38" D, 0. 6 lb.Димензии : вкупна Должина - Врвот до Дното : -1. 5 Инчи.Вкупна Ширина - страна на Страна : -4. 25 Инчи.Целокупниот Производ Тежина : -0. 6 Килограми.

Основни карактеристики

Најдобри понуди