• Обновено
ZHENGGUIFANG Професионални UC214T Висока Температура Имајќи 70x125x74.6mm 500 целзиусови Степени Постави Топката Завртка Лежишта (1Pc)

ZHENGGUIFANG Професионални UC214T Висока Температура Имајќи 70x125x74.6mm 500 целзиусови Степени Постави Топката

Rating 
DEN 7853.52

Залиха
Во магацинот.

Режим : UC214 T; Тежина : 2.18 КГ.Внатрешен Дијаметар : 70 мм; Надворешниот Дијаметар : 125 мм; Ширина : 74.6 mm.Динамичко Оптоварување : 46790 N; Static Load : 37590 N. Ограничување на Температура целзиусови Степени : 500 C. Ограничување на Температура Целзиусови : 932 F. Висока Температура Лежишта Вовед : Висока температура апликации побарувачката на лежишта кои може да издржи екстремната топлина без да се жртвува перформанси, издржливост или сигурност.Висока температура лежишта се произведени специјално за апликации кои работат во груби средини каде машини не може да се подмачкан како во ниска или собна температура апликации.Овие лежишта кои се идеални за екстремно висока температура апликации се дизајнирани за да се обезбеди веродостојност, подолг живот и за намалување на машина оперативни трошоци.Примената на Овие лежишта поддршка транспортни ролни, кои се дизајнирани за транспорт на различни материјали преку индустриски furnaces или печки.Генерално, тие се управувани на бавна брзина (до 400 ВРТЕЖИ во минута).Овие лежишта се обично се наоѓа на надворешната страна од печката/шпоретот со вратило проширување преку загреана област.Во ретки пример, лежишта се наоѓа во внатрешноста на печка или печка.Типични апликации вклучуваат : - Топлина лекување на опрема - Kilns, лекување furnaces, итн. - Преработка на храна транспортери (пекари, итн.).

Основни карактеристики

Најдобри понуди