• Обновено
Baloo Чиста француски Лен Листови - Сив Гулаб Лист Сет (Цар) - Мека, Премиум, Дише, Направени со Природни Хемиски-Слободен Влакна

Baloo Чиста француски Лен Листови - Сив Гулаб Лист Сет (Цар) - Мека, Премиум, Дише, Направени со Природни Хемиски-Слободен

Rating 
DEN 7176.00

Залиха
Во магацинот.

Класично Елегантна : луксузни чаршаф се поставува направена од преданија квалитет stonewashed француски лен лен.Квалитетот може да се почувствува веднаш.Кралот опремени лист длабочина од 16 инчи ќе биде во можност да сместат дури и длабоко душеци.Комплетен Пакет : Секој цар bedsheet сет вклучува опремени лист, рамни листови, и две pillowcases со плик затворање.Кралот големина поставува вклучуваат и цар големина pillowcases.Секој сет постелнина е покриена со Baloo е Доживотна Гаранција за Квалитет.Останете Кул : целосната големина на постелнината е направен со дише и грациозен природни влакна, кои остане кул во текот на летото и да помогне да се регулира спиењето температури во двете топло и ладно клима.Тема Грофот : Поради големината на лен лен влакна, провлечете ги брои не се користи како мерка на лен квалитетот (за разлика од памук).Наместо тоа, стегање на ткаат е наведено од страна на ткаенина тежина.Baloo е лен 180 GSM, вклучувајќи тесни ткаат и премиум ткаенина која ќе drape и дишат убаво.Грижа Инструкции : Машина за миење со студена вода користејќи благ детергент.Не кајгана.Собори сува ниска и да се отстранат веднаш.Пегла на ниска топлина ако сакате.За помек искуство, ние препорачуваме за перење пред првата употреба.На лен ќе стане уште помеки со текот на времето, без ослабување на ткаенини, што го прави удобно и бараат нови и за годините што доаѓаат.

Основни карактеристики

Најдобри понуди