• Обновено
Siemens 14IP82WA81 Тешки Моторни Стартер, Амбиентот Компензира Bimetal Преоптоварување, Прирачник/Автоматско Ресетирање, NEMA 4/4X Нерѓосувачки Вдп Екстра Широк Куќиште, 3 Фаза, 3 ?

Siemens 14IP82WA81 Тешки Моторни Стартер, Амбиентот Компензира Bimetal Преоптоварување, Прирачник/Автоматско

Rating 
DEN 1502.40

Залиха
Во магацинот.

Класа 14 не-обратен motor starter, NEMA големина 3-1/2 со тип 4/4 X нерѓосувачки челик екстра-широк комплет.Отворен тип, 3-фаза 3-пол, 115 A, 110-120/220-240 V.Амбиентална компензира bimetal преоптоварување реле.УЛ Наведени и АДС уверение.Siemens произведува електронски производи за автоматизација на зграда, индустриски дискови, осветлување, енергија генерација, медицинска опрема, и железнички превоз.Компанијата, основана во 1847 и со седиште во Германија, ги исполнува Меѓународните Стандарди Организација (ISO) стандарди 14001, 9001 и ТС 16949. Тешки почеток се наменети за целата линија, почнувајќи од слободен фаза и polyphase мотори.Овие контроли се достапни во NEMA Големини 00 преку 8. Сите Siemens Тешки контроли, вклучувајќи ја и нашата популарна Половина Големини се во согласност со важечките NEMA и УЛ тестови.Сите стартери се доставени со НЕ држи блокирам дека во врска со соодветен пилот уредот ќе се обезбеди низок напон заштита или ослободување.NEMA почеток се идеални за апликации кои бараат стабилност и издржливост.Типични апликации вклучуваат употреба со машина алатки, климатизација опрема, материјал, опрема за ракување, компресори, дигалки и разни производство и индустриска опрема, како и во тешки автомобилската апликации.Дополнително, Siemens нуди три ексклузивни Половина Големини; 13⁄4, 21⁄2 и 31⁄2. Половина Големина на почеток функција сите солиден учинок карактеристики на нашите NEMA оценет стартер големини, но се fractionally големина на повеќе тесно се совпаѓаат со вашето точно моторни оценка.Како резултат на тоа, значителни економски заштеди се направени можно без да се жртвува сигурност да очекуваме од тешки стартер.

Основни карактеристики

Најдобри понуди