• Обновено
Siemens HF364R 200-Засилувач 3 Пол 600-volt 3 Жица Спои Тешки Безбедност Прекинувачи

Siemens HF364R 200-Засилувач 3 Пол 600-volt 3 Жица Спои Тешки Безбедност Прекинувачи

Rating 
DEN 14885.76

Залиха
Во магацинот.

Ова е 200 Засилувач, 3 Пол, 600 V, 3 Жица, ги Спои HD, Тип 3Р.Брзо се направи, брз-пауза оперативен механизам кој обезбедува позитивни операција.Лак улеи прахосвам топлина и да го продолжат switch живот.Шарки јасна линија терминал штит, со сонда дупки за инспекција или тестирање линија страна терминали.Siemens тешки безбедност прекинувачи се достапни во 30-1200 A рејтингот и во Тип 1, 3Р, 12 и 4 X куќишта.Двете fusible и не-fusible верзии се нудат.Тие може да се користи на кола кои се оценети преку 200 K кога заштитени со или се користат со Класа R или J осигурувачи.Тие функција брзо се направи и да се прекине работата и видливи сечилото изградба.

Основни карактеристики

Најдобри понуди