• Обновено
Паркер PSBJ731-2G-pk20 Прагот Сензор Метрички Фитинг, Машки/Женски Навој, BSPP, 1/8 и 4 мм (Пакување од 20)

Паркер PSBJ731-2G-pk20 Прагот Сензор Метрички Фитинг, Машки/Женски Навој, BSPP, 1/8 и 4 мм (Пакување од 20)

Rating 
DEN 23663.28

Залиха
Во магацинот.

Не приспособување на позицијата детектори е потребно.Целосно пневматски инсталација. 2 можни инсталации.Гарантира електричен сигнал кога назад притисок прагот е постигнат.Полимер тело.Паркер прагот сензор фитинг детектира пад на притисок кога цилиндар достигне крајот на неговиот Удар.Тие произведуваат Пневматски или електрични повратен сигнал кога пад на притисок во издувните комора на цилиндри оди подолу на својот грб притисок прагот.Прагот сензор фитинзи се компактни и може да се монтира на цилиндар, на контролниот Вентил или на терминал блок предвидено е меѓу цилиндар и на проток контрола.За точноста, контрола на протокот регулаторот треба да биде позициониран како е можно поблиску до цилиндар.Тоа исто така може да се монтира на сензорот фитинг монтира на цилиндар.Произведени од страна Паркер, направен во сад.

Основни карактеристики

Најдобри понуди