• Обновено
1000 ТОА ДОВЕДЕ ТОКЕН Helios во ЛАВ Како Antoninus Пие Алекс монета Добра

1000 ТОА ДОВЕДЕ ТОКЕН Helios во ЛАВ Како Antoninus Пие Алекс монета Добра

Rating 
DEN 15840.00

Залиха
Во магацинот.

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world - реномирани античка монета & антички експерт со години на работно искуство.Објектот е за продажба е ТОКМУ како на СЛИКАТА, со уникатно нумерирани Сертификат за Автентичност, која вклучува СЛИКА НА ОБЈЕКТОТ заедно со вредни историски информации.Врвен квалитет професионална презентација го прави овој радост за собирање и уникатен подарок идеја за пријатели и семејство.ЗАДОВОЛСТВО ЗАГАРАНТИРАНА - 30 ден парите назад гаранција.Посета http : //www./shops/buy-ancient-greek-roman-biblical-coins за да ги видите повеќе големи објекти како оваа.ДОВЕДЕ ТОКЕН Helios во ЛАВ Како Antoninus Пие Александрија во Египет Римска Монета i41621i41621 Автентични Антички : Олово Хороскопски знак Лав Лавот Token Lead 19mm (5.35 грама) Circa 50-200 A. D. Лав скокајќи право погоре, зрачат и обвиткан биста на Helios thunderbolt подолу во incuse countermark.* Numismatic Забелешка : лавот изгледа како обратна тип на еден од Хороскопски серија на монети на Antoninus Пие од Александрија во Египет.Еден може да се објасни овој тип биле направени за обновување на Голема Sothic циклус, точка кога ѕвезда Sothis (Сириус) се зголемува за истата точка на хоризонтот како сонце.Овој циклус на 1461 години почна во почетокот на владеењето на Пие во АД 139, и, очигледно, е побарано обновување во Египетската религија.

Основни карактеристики

Најдобри понуди