• Обновено
NICOTINIC ACID ЗА КОСА 10 ampules x 5ml (ВИТАМИН Б3/НИАЦИН)/ ЗАЈАКНУВАЊЕ НА КОСАТА КВАЛИТЕТ/РАСТ на КОСАТА!

NICOTINIC ACID ЗА КОСА 10 ampules x 5ml (ВИТАМИН Б3/НИАЦИН)/ ЗАЈАКНУВАЊЕ НА КОСАТА КВАЛИТЕТ/РАСТ на КОСАТА!

Rating 
DEN 465.60

Залиха
Во магацинот.

Промовира производството на меланин - пигмент кој ја прави кадрици сјајна, ја задржува својата боја и го спречува прераното изглед на сива коса.Будејќи прикриен коса светилки и промовира раст на косата, стимулирање на микроциркулацијата.Регенерира оштетените фоликулите на косата.Го спречува губење на косата, со зајакнување на корените и спречување на колаген од стега околу корените на косата.Модерната полимер пакување обезбедува удобен отворање и безбедна употреба, за разлика од стакло ampules.Nicotinic acid кога се применува на скалпот dilates на периферните крвни садови, се зголемува циркулацијата на крвта, ги зајакнува метаболичките процеси во фоликулите на косата, што го спречува опаѓањето на косата и го поттикнува нивните забрза растот, ја подобрува транспортот на кислород и трага елементи.Исто така, nicotinic acid е вклучен во одржување на нормалното губење на пигментацијата, спречување на прерана изглед на сива коса.

Основни карактеристики

Најдобри понуди