• Обновено
1979 CA - Тековно (Случаен Година) 1/4 оз Злато Maple Leaf Монета Брилијантен Uncirculated со Сертификат за Автентичност со CoinFolio 24K $10 БУ

1979 CA - Тековно (Случаен Година) 1/4 оз Злато Maple Leaf Монета Брилијантен Uncirculated со Сертификат за

Rating 
DEN 16151.52

Залиха
Во магацинот.

Чистота : .9999 чисто Злато.Метал Содржина : .25 Троја Унци.Дебелина : 1.70 mm; Дијаметар : 20 mm.Акции Слика; Слика е показател за квалитетот.Ќе добиете една паричка по купувањето со сертификат за автентичност.Произведени од страна На Кралската Канадска Нане од 1979 година 2021 1/4 оз Злато Канадски Maple Leaf монета е понуден за вас во брилијантен uncirculated состојба.Четири години по серија деби, Нане покрена чистота на монети за да 99.99%.Историски настан, бидејќи тоа беше првиот шипки монета за да биде тргнат од 99.99% од чисто злато.Серија во моментов има вкупно шест тежини кои вклучуваат 1 мл, 1/2 оз, 1/4 оз, 1/10 оз, 1/20 оз, и 1 Грам златни монети.Злато Maple Leaf шипки серија останува и денес како една од повеќето смета за својата чистота и квалитет, а еден од најбараните монети во сад.На obverse на проблемот опишува четврта генерација на биста портрет на Нејзиното Височество Кралицата Елизабета II без круна, создадена од страна на Сузана Тапи, претставувајќи го вториот портрет на еден Британски монарх за Канадските монети некогаш создадена од страна на Канадскиот уметник.На реверсот на проблемот карактеристики исконски национален амблем, шеќер maple leaf најде на Канадски знаме, опкружен од страна на агенцијата штитови и логоа на приватните субјекти, како што се NHLs Торонто Јавор Лисја и на авиокомпанијата Ер Канада.Солидна инвестиција за било благороден метал портфолио.

Основни карактеристики

Најдобри понуди