• Обновено
Canon PowerShot SD4000IS 10 MP CMOS Дигитална Камера со 3.8 x Оптички Зум и f/2.0 Леќа (Сребро)

Canon PowerShot SD4000IS 10 MP CMOS Дигитална Камера со 3.8 x Оптички Зум и f/2.0 Леќа (Сребро)

Rating 
DEN 2638.80

Залиха
Во магацинот.

Вие ќе бидете подготвени за ништо, со објектив отворот е поголем дури и многу професионални големини.Отворот - и Shutter-приоритет режими на Canon Power Shot SD4000 Е Дигитална ELPH направете го тоа лесно за некој да се земе дополнителна контрола над изгледаат и се чувствуваат на направени слики.4 fps)* додека вие едноставно задржете го копчето на блендата.Фотографирање на слики и видео за SD/SDHC мемориски картички (не се вклучени).Пак зголемените cityscapes во една сцена во навидум куклена куќа-како пропорции.Дали ви се случува за еден поспана, креативни коса кога документирање семејни моменти, или упатување нагласи филмот на вашите деца' најголема спортска игра, ќе љубов на висок квалитет на фаќање на оваа сите-нова функција.Shutter-приоритет на чекање ви овозможува да изберете shutter speed додека камерата автоматски ги избира отворот.На curvilinear слики произведени од страна на Fisheye Ефект може да укажуваат на кривата на Земјата, во внатрешноста на куполата, или на сликата можете да го видите преку peephole на вратата. 720p HD филм снимање способност плус HDMI излез Canon Power Shot SD4000 Е Дигитална ELPH ви овозможува снимање на видео во убава 720p со висока дефиниција (1280 x 720 пиксели).Камерата пука вашите клипови со голема брзина (прибл.Супер Бавно Движење Филм функција и Високо-Брзина бурст им Даде на вашите филмови сосема нов изглед со Супер Бавно Движење Филм функција.Опис на производот Canon Power Shot SD4000 IS Дигитални ELPH (Црвено) Од Производителот Натоварен со првиот од својот вид карактеристики и high-end способности, Canon Power Shot SD4000 Е Дигитална ELPH дава ELPH љубители сите нови причини за да се засили.0 леќа, одлична за снимање во услови на слаба светлина или со користење на плитки длабочина на полето Canon Power Shot SD4000 Е Дигитална ELPH спортски f/2.Работејќи заедно со CMOS сензорот за реализација на ХС Систем на Canon е напредни DIGIC 4 на Сликата Процесор, кој активно ја намалува бучавата и обезбедува висока брзина на обработка на сликата.0 бленда, совршен за создавање на примамливата портрети, со насочување на вниманието кон лицето и замаглување на позадината со својата импресивно плитки длабочина на полето.Ова ви овозможува да се создаде остри предмети со убаво нејасна потекло, и пејзажи со преден план, средината на теренот и позадината на сите во фокусот.Можете да се задржи чувството на сцена непроменети, без додавање на дополнителна светлина, па резултатот ќе биде сцени со визуелна точноста, длабочина и јасност што очекувате од Canon камера.

Основни карактеристики

Најдобри понуди