• Обновено
Умре-Тип, Litium-Ion Battery Powered Хидраулични, 6.7-Тон, во согласност Crimping Алатка

Умре-Тип, Litium-Ion Battery Powered Хидраулични, 6.7-Тон, во согласност Crimping Алатка

Rating 
DEN 2109.60

Залиха
Во магацинот.

Алатка Тип : Електро-хидраулични, За Употреба Со : Panduit Crimp Умира.Вклучува : 6.7-Тон батеријата напојува crimping алатка, две 3.0 Ах Makita Li-Ion батерии, 230 V ЕУ полнач, "W" да умре адаптер AWPAN, и за Носење, вкупна Висина (Во.) : 4.6. Вкупна Висина (mm) : 116, Севкупната Должина (Во.) : 16.8. Стандардите се Сретна : IEC/EN 62841-1. Вкупна Должина (Во.) : 16.8. Воведување на Panduit Black Fin 3-во-1 во согласност Литиум-јонска Хидраулични Crimp Алатка.Адаптери и умира промена надвор лесно и брзо, благодарение на 355-степен ротирачки флип-топ crimp главата.На crimp алатка има сила на 6.7 тони и crimps Panduit бакар гкл и splices for #8 AWG - 600 kcmil Шифра #8 AWG -313 kcmil флекс, 10mm2 - 240mm2 Класа 2r и 10mm2 - 95mm2 Класа 5f и 6f метрички, #6 AWG - 350 kcmil алуминиум гкл и splices.Бакар CTAPF чешми до 4/0 AWG бакар CTAP чешми до #2 AWG.Вклучува CD-3001/ST-DA умре адаптер за CD-2001 година умира, на две 3.0 Ах 18 V батерии, 230 V батерија полнач со Interational Тип C приклучок и пластика за носење.За користење со Panduit CD-2001, KC22 и KA22 умира се продава одделно.

Основни карактеристики

Најдобри понуди