• Обновено
Божиќ Пена Направи Свој Снегулки и Sequin Сјајот Украс и Снешко Дедо Мраз, Ирваси DIY Занает Активност Комплет - Прави 30

Божиќ Пена Направи Свој Снегулки и Sequin Сјајот Украс и Снешко Дедо Мраз, Ирваси DIY Занает Активност Комплет

Rating 
DEN 647.76

Залиха
Во магацинот.

ВРЕДНОСТ ПАКЕТ за голема група на луѓе!Одлична за училницата на децата, црковните организации, или други празник тематските настани кои треба уметност и занает станица. 1 комплет содржи 12 класичен украс пена форми во црвена, зелена и жолта; 12 - 6" златен глас, 240 sequins, 1 златен сјај лепак пенкало, и 1 лепак пенкало.комплет содржи 12 снегулка пена форми во бела, сина и светло сина; 2 сјајот пенкала во сина и сребрена; 12 - 6" сребрена канапи за врзување на украс. 1 комплет содржи 6 - 4.7" хартија плочки во бела, беж, и кафеава; 66 glittered, обична, и squiggly наредени пена налепници за да се создаде Дедо Мраз, Снешко, и Ирваси се соочува.Завршен занает парчиња мерка околу 4,25 на 7 инчи да создаде доволно за 30 луѓе.Уживајте во оваа сезона со некоја забава, уметност и занаети!Подарете ги на оние во близина на вас или да се направи проект надвор од нив!ВРЕДНОСТ ПАКЕТ за голема група на луѓе!Одлична за училницата на децата, црковните организации, или други празник тематските настани кои треба уметност и занает станица. 1 комплет содржи 12 класичен украс пена форми во црвена, зелена и жолта; 12 - 6" златен глас, 240 sequins, 1 златен сјај лепак пенкало, и 1 лепак пенкало. 1 комплет содржи 12 снегулка пена форми во бела, сина и светло сина; 2 сјајот пенкала во сина и сребрена; 12 - 6" сребрена канапи за врзување на украс. 1 комплет содржи 6 - 4.7" хартија плочки во бела, беж, и кафеава; 66 glittered, обична, и squiggly наредени пена налепници за да се создаде Дедо Мраз, Снешко, и Ирваси се соочува.Завршен занает парчиња мерка околу 4,25 на 7 инчи да создаде доволно за 30 луѓе.

Основни карактеристики

Најдобри понуди