• Обновено
Canon PowerShot SD4000IS 10 MP CMOS Дигитална Камера со 3.8 x Оптички Зум и f/2.0 Леќа (Црна)

Canon PowerShot SD4000IS 10 MP CMOS Дигитална Камера со 3.8 x Оптички Зум и f/2.0 Леќа (Црна)

Rating 
DEN 999.36

Залиха
Во магацинот.

Бидејќи бројот на слики зголемува, снимањето интервал може да потрае подолго.Пука како про со Отворот - и Shutter-приоритет начини За фотографија ентузијасти, способност за контрола на бленда и shutter speed е клучот.0 леќа, одлична за снимање во услови на слаба светлина или со користење на плитки длабочина на полето; 3.Сето ова од супер-тенок стил иконашто повеќе може да побара од вас?Power Shot SD4000 Е Нагласува 10.Опис на производот Canon Power Shot SD4000 IS Дигитални ELPH (Црна) Од Производителот Натоварен со првиот од својот вид карактеристики и high-end способности, Canon Power Shot SD4000 Е Дигитална ELPH дава ELPH љубители сите нови причини за да се засили.0-мегапикселна CMOS сензор, кој позиции на светлината-примање на површината за оптимално светлина прием.Во Отворот приоритет на владата, ќе се постави на отворот и камерата автоматски ја одбира соодветна shutter speed.Работејќи заедно со CMOS сензорот за реализација на ХС Систем на Canon е напредни DIGIC 4 на Сликата Процесор, кој активно ја намалува бучавата и обезбедува висока брзина на обработка на сликата.Ова ви овозможува да се создаде остри предмети со убаво нејасна потекло, и пејзажи со преден план, средината на теренот и позадината на сите во фокусот.Дали ви се случува за еден поспана, креативни коса кога документирање семејни моменти, или упатување нагласи филмот на вашите деца' најголема спортска игра, ќе љубов на висок квалитет на фаќање на оваа сите-нова функција.Повеќе светло значи дека појасни, blur-слободен слики со многу детали и нијанса, дури и во темни области.Системот обезбедува јасна, blur-бесплатни снимки со сите амбиент непроменети, и го ослободува од понекогаш несакани ефекти од користење на блицот.0-мегапикселна CMOS сензор, во комбинација со DIGIC 4 на Сликата Процесор создаде Canon ХС Систем. 720p HD филм снимање способност плус HDMI излез Canon Power Shot SD4000 Е Дигитална ELPH ви овозможува снимање на видео во убава 720p со висока дефиниција (1280 x 720 пиксели).Со 23 Снимање, вие ќе бидете подготвени за она што го погодил доаѓа на вашиот пат.Сцени како што се Минијатурен Ефект и Fisheye Ефект, плус слаба Светлина режим Canon Power Shot SD4000 Е Дигитална ELPH нуди креативни ефекти слични на оние кои се наоѓаат во одредени професионални леќи.Fisheye Ефект користи барел дисторзија да искриват сликата околу центарот, давајќи им посебна кривина ефект на фотографијата.Камерата пука вашите клипови со голема брзина (прибл.

Основни карактеристики

Најдобри понуди