• Обновено
Canon PowerShot SD4000IS 10 MP CMOS Дигитална Камера со 3.8 x Оптички Зум и f/2.0 Леќа (Црвено)

Canon PowerShot SD4000IS 10 MP CMOS Дигитална Камера со 3.8 x Оптички Зум и f/2.0 Леќа (Црвено)

Rating 
DEN 5278.00
DEN 7198.80
-27 %

Залиха
Во магацинот.

Со ISO на 400 - 6400, на слаба Светлина режим зема Canon Power Shot SD4000 Е Дигитална ELPH каде што нема ELPH-Серија помина пред - во сенките!Сега дури и сцени познат по тоа што има доволно светлина, како што се оние осветлена со свеќи, оган, или улична светилка, дојде преку во фантастична боја и јасност, со помалку бучава.Првиот е 10.Ова ви овозможува да се создаде остри предмети со убаво нејасна потекло, и пејзажи со преден план, средината на теренот и позадината на сите во фокусот.8 x оптички зум.Сцени како што се Минијатурен Ефект и Fisheye Ефект, плус слаба Светлина режим Canon Power Shot SD4000 Е Дигитална ELPH нуди креативни ефекти слични на оние кои се наоѓаат во одредени професионални леќи.Со 23 Снимање, вие ќе бидете подготвени за она што го погодил доаѓа на вашиот пат.Сето ова од супер-тенок стил иконашто повеќе може да побара од вас?Power Shot SD4000 Е Нагласува 10.0 бленда, совршен за создавање на примамливата портрети, со насочување на вниманието кон лицето и замаглување на позадината со својата импресивно плитки длабочина на полето.0-мегапикселна CMOS сензор, во комбинација со DIGIC 4 на Сликата Процесор создаде Canon ХС Систем.Ќе се контролира снимки како про со Отворот - и Shutter - приоритет начини, и да играат вашите 720p HD филмови без никаков напор на вашиот hd телевизор.0 леќаод кои и двете се испорача неверојатни слики при слабо осветлување.

Основни карактеристики

Најдобри понуди