• Обновено
Qiilu Батеријата Кутија, Морски Батеријата Кутија, 12V Батерија Кутија Моќ Центар USB Порта со Voltmeter запалка приклучок за Штекер за Брод Приколка RV

Qiilu Батеријата Кутија, Морски Батеријата Кутија, 12V Батерија Кутија Моќ Центар USB Порта со Voltmeter запалка

Rating 
DEN 4653.36

Залиха
Во магацинот.

Функција - Мултифункционален батеријата кутија, вклучувајќи и справи, лесна за носење, со прекинувач, лесен за употреба.Voltmeter екран, во реално‑време напон, детекција.Инсталации Метод - Црвена Жица Темперамент : Поврзете се на батеријата позитивни.Црна Ожичување Темперамент : Поврзете се на батеријата‑негативни.USB порта и додаток за во автомобил 12 V port се предвидени за да се олесни поврзувањето на различни DC додатоци.Заштита - Заштита на вашата батерија и големи коло терминали на мал чамец, transom апликација (чамци кои немаат батеријата прегради).Лесно Операција - Оваа батерија кутија содржи лесен‑за‑пристап надворешни батеријата терминали, па можете да се поврзете на контрола моторни жица и полначот жица за да ја батеријата терминал без отворање на батеријата кутија.Безбедно За Употреба - Dual интегрирани прекинувачи, со засилувачи и 60 ampere и 10 ampere прекинувачи, заштита на моторни и други додатоци од електрични штета.Како да го Користите : Црвена Жица Темперамент : Поврзете се на батеријата позитивна Црна Ожичување Темперамент : Поврзете се на батеријата‑негативни Спецификација : Предмет Тип : Батеријата Кутија Материјал : ABS Напон : 12 V 16 A Заштита од Преоптоварување : Поддршка Напон се Прикаже : Поддршка 12 V запалка приклучок за : Поддршка за Anderson Интерфејс : Апликација за Поддршка : е Применливо да RV, јахта, брод Пакет Листа : 1 x Батеријата Кутија (2 парчиња Делови) 1 x Рака 1 x Прирачник 2 x Загради 4 x Завртки 4 x Ореви.

Основни карактеристики

Item Type:
Battery Box
Material:
ABS
Voltage:
12V
16A Overload Protection:
Support
Voltage Display:
Support
12V Cigarette Lighter:
Support
for Anderson Interface:
Support
Application:
Applicable to RV, yacht, ship
Package List:
1 x Battery Box (2pcs Parts) :
1 x Strap :
1 x Manual :
2 x Brackets :
4 x Bolts :
4 x Nuts :

Најдобри понуди