• Обновено
6.1 За LG G8 ThinQ LMG820UM G820 G820N G820UM G820QM G820TM G820QM G820QM7 G820UM LCD Екран на Допир Digitizer Собранието Со Рамка за Замена на Дел

6.1 За LG G8 ThinQ LMG820UM G820 G820N G820UM G820QM G820TM G820QM G820QM7 G820UM LCD Екран на Допир Digitizer

Rating 
DEN 3839.76

Залиха
Во магацинот.

Компатибилен Модел : LG G8 Thin Q LMG820 UM G820 QM G820 TM G820 UM 6.1 инчи.Спакувани добро , Сите предмети се тестирани и пред испраќање.Ве молиме Тест објектот и Пред да го инсталирате излез на phome.Ако на тестирање резултат Не е добар, ве молиме да Не го инсталирате овој екран на телефонот!Ако тестирање резултатот е добар, тогаш се направи на инсталацијата.Ве молиме да бидат многу внимателни при ракувањето, затоа што продавачот не може да биде одговорен за неправилна инсталација.Не може да се прифати враќањето екран кој инсталација обид е направен.Не се вклучени инсталација настава, Не ви Препорачуваме да го инсталирате без никакво искуство.Како да ја Инсталирате / Совети : 1)flex кабел е многу чувствителен и е лесно да се оштетат.Се справи со внимателно. 2)Посебните инструментално и вештини се потребни за замена на овој делови. 3)ве Молиме обидете се да се справи со поправка или замена работа во сува и прашина слободни средина без директна сончева светлина. 4)За инсталација на овој објект треба да биде направено од страна на квалификувано лице.

Основни карактеристики

Најдобри понуди