• Обновено
Gazechimp 8-CH видео надзор Камера Пасивни Видео Balun BNC Конектор Cat5 UTP Коаксијален Кабел

Gazechimp 8-CH видео надзор Камера Пасивни Видео Balun BNC Конектор Cat5 UTP Коаксијален Кабел

Rating 
DEN 595.20

Залиха
Во магацинот.

Зачувај проект жица трошоци, секој пар на извртени пар жица пренесува еден канал на видео сигнал и една заедничка Мачка-5 unshielded извртени пар жица истовремено може да се пренесува на четири канали на видео сигнал.Целосната-motion видео надзор видео на растојание до 330m кога се користи со било пасивни UTP видео transceiver.До 1500m со секој активен UTP видео приемник.Нема моќ е потребно.Усвојување на диференцијални сигнал на пренос со одличен анти-притискање способност.Опис : - Донесува диференцијални сигнал на пренос со одличен анти-притискање способност - Зачувај проект жица трошоци, секој пар на извртени пар жица пренесува еден канал на видео сигнал и една заедничка Мачка-5 unshielded извртени пар жица истовремено може да се пренесува на четири канали на видео сигнал - Full-motion видео надзор видео на растојание до 330m кога се користи со било пасивни UTP видео transceiver - До 1500m со секој активен UTP видео приемник - Нема моќ потребно - Изградена-во минливи сузбивање заштита.Технички спецификации : - Фреквенцијата одговор : DC-8 MHZ - CMRR (Заеднички Режим за Одбивање Ratio) : 60 DB - отпорност : BNC : 75 ohms; RJ45 : 100 ohms - Работна температура : -10 C - 70 C - температура на Чување : -30 C - 70 C - Применливи за NTSC, PAL, SECAM и CCIR систем - Dimention : Прибл. 16.7*5*2.5 cm - BNC Машки Кабел Должина : Околу. 22cm - Конектори : BNC Машки и RJ45 Type на потребните жица : Unshielded Мачка-5 или над извртени пар жица (ве Молиме да користите стандарден Мачка-5 или над извртени пар жица.Жица за квалитет директно ќе влијае на пренесуваат сликата ефект и пренос на далечина.)Пакетот Вклучува : 1x 8 Канал Пасивни Видео Balun Предавател.

Основни карактеристики

Најдобри понуди