• Обновено
OdontoMed2011 Септумот Форцепс Менгеме Клешти за Нос Септумот Пирсинг Форцепс 6 од не ' Рѓосувачки Челик Јазик Тетоважа, Пирсинг на Тело Клешти Менгеме Алатки Огледало по?

OdontoMed2011 Септумот Форцепс Менгеме Клешти за Нос Септумот Пирсинг Форцепс 6 од не ' Рѓосувачки Челик Јазик

Rating 
DEN 455.76

Залиха
Во магацинот.

*Карактеристики : Септумот Форцепс е направен од нерѓосувачки челик, кој не може да биде целосно autoclavable. *Користи : Септумот пирсинг им овозможува на игла да помине преку директно со леснотија.Ергономски дизајн : во Согласност со ергономски дизајн, рачката е лесен за контрола и употреба.Едноставен и лесен операција : Важна алатка за пирсинг, лесно да се работи, да ви донесе олеснување.Лесно да се носат : мала тежина и во мали димензии, лесно за чување и носат.Септумот форцепс : септумот форцепс се delicately наменета за двете дома, DIY употреба и салон за убавина апликации, со круг кругови за прстите да се одржи, лесен за користење, и не се шупливи цевки на врвот на менгеме клешти, погодно да ги собереш мали предмети од не 'Рѓосувачки челик : овие тело пирсинг алатки се изработени од нерѓосувачки челик материјал, цврст и здрав во квалитетен, безбеден и сигурен за користење, не е лесно да се скрши или да се деформира, носат и' рѓа отпорни, со мазна површина, лесен за чистење, и може да послужи постојано се за долго време Со Odonto Med2011 Инструменти.

Основни карактеристики

Најдобри понуди