• Обновено
MagiDeal Професионални ND2 да ND400 Променлива ND Филтер Водоотпорен Оптичко Стакло за Апарати Погодни за Реки Водопади - 72mm

MagiDeal Професионални ND2 да ND400 Променлива ND Филтер Водоотпорен Оптичко Стакло за Апарати Погодни за Реки

Rating 
DEN 696.00

Залиха
Во магацинот.

- 8-слој MRC (мулти-отпорни слој) да им помогне одвратат вода и прашина.Ротирачки прстен помеѓу ND2-400 даваат голема флексибилност во менува светлината.Екстра тешко рамка која обезбедува трајност и го спречува притискање.Да ги елиминира се премногу светли избледени слики. - Овозможува користење на бавни брзини на блендата со голема брзина филмови или дигитални камери за снимање движење/image blur во водопади, дожд или било која брзо се движат предмет.Тенок раб дизајн спречување на широк агол vignetting, и тешки авијација алуминиум рамка за обезбедување на издржливост.Овозможува користење на бавни брзини на блендата со голема брзина филмови или дигитални камери за снимање движење/image blur во водопади, дожд или било која брзо се движат предмет.Овозможува бавно shutter брзина на снимање движење во теми како што се водопади обезбедување на свилен мазна ефект да тече вода.Ви благодариме за вашето разбирање и внимание.Бои може да изгледа различно во зависност од светлината и како на листата се гледа.

Основни карактеристики

Најдобри понуди