• Обновено
EVTSCAN Ултра Тенок Оптички Филтер, Неутрални Густина Оптичко Стакло со ND1000 Слој, ND Филтер Леќа Комплет за dslr фото Камера(52MM)

EVTSCAN Ултра Тенок Оптички Филтер, Неутрални Густина Оптичко Стакло со ND1000 Слој, ND Филтер Леќа Комплет

Rating 
DEN 806.40

Залиха
Во магацинот.

Да ви помогне да се избегне над изложеност со намалување на јачината на светлината се добива низ објективот со 10 нивоа на природна густина ако фиксни и не е прилагодлива.Направени од премиум оптичко стакло со повеќе облоги, тоа може да филтер силна светлина еднакво така да ја ослабне светлина, без да влијаат на бојата.Ултра тенок рамка може да се избегне темен агол, особено добар за широк агол леќа.Лесен и пренослив, лесно да се носат и продавница.Добар додаток за фотографија љубовници, особено добар за употреба на отворено.Лесен за употреба, прецизност тема планината, погодна за секој бренд на филтер држач со истиот планината.Спецификација : Бренд : EVTSCAN Материјал : Алуминиумски+Оптичко Стакло во Боја : Црна Тип : ND 1000 филтер (не се прилагодливи) Големина Опции : 49mm, 52mm, 55мм, 58mm, 62mm, 67mm, 72mm, 77mm, 82mm Тежина : Околу. 36-51g Пакет се Вклучени : 1 x ND1000 Филтер .

Основни карактеристики

Најдобри понуди